نسل جدید پردازنده های اینتل معرفی شدند (ces2019)

نسل جدید پردازنده های اینتل معرفی شدند (ces2019)

اینتل در جریان کنفرانس خود در نمایشگاه CES 2019، در کنار معرفی نسل جدید پردازنده های ۱۰ نانومتری آیس لیک، پروژه ی آتنا و پردازنده های لیک فیلد، اعضای جدیدی از خانواده ی نسل نهم پردازنده های خود را نیز معرفی کرد. پردازنده های جدید اینتل را از انواع Core i3 تا Core i9 تشکیل می دهند.

در حال حاضر تنهای نمونه های کافی لیک رفرش یا نسل نهم پردازنده های اینتل در بازار را، Core i9 -9900K، Core i9-9700K و Core i5-9600K تشکیل می دهند که از چیدمان ۶ هسته-۶ ترد تا حداکثر ۸ هسته-۱۶ ترد بهره می برند. پردازنده های جدید اینتل را انواع عادی، نمونه های قابل اورکلاک با کد K و مدل های فاقد واحد گرافیکی یکپارچه با کد F در انتهای نام تشکیل داده اند.

توان مند ترین پردازنده ی دسکتاپ حال حاضر اینتل را، مدل هشت هسته ای Core i9-9900KF تشکیل می دهد که البته در بخش مشخصات فنی کاملا مشابه Core i9-9900K است؛ با این تفاوت که از پردازنده ی گرافیکی یکپارچه بهره نمی برد و کاربران چاره ای جز استفاده از کارت گرافیک ندارند. در واقع واحد گرافیکی در داخل پردازنده وجود دارد و تنها غیرفعال شده است. این موضوع در خصوص Core i7 -9700KF و Core i5-9600KF نیز صادق است و از مشخصات فنی مشابهی با برادران خود بهره می برند.

اما پردازنده ی Core i3-9350KF اولین محصول از خانواده ی Core i3 نسل نهم اینتل است که از چهار هسته ی پردازشی بهره می برد و به دلیل نبود فناوری هایپرترد در این پردازنده، شاهد حضور همان چهار ترد هستیم. با توجه به کد انتهای نام پردازنده نیز، عدم حضور واحد گرافیکی یکپارچه در آن مبرهن می شود. فرکانس کاری پایه ی ۴ گیگاهرتز و فرکانس بوست ۴.۶ گیگاهرتز، از دیگر مشخصات پردازنده ی رده پایین جدید اینتل است.

برای آن دسته از کاربرانی که به دنبا گزینه ای توانمند تر هستند، پردازنده ی Core i5-9400F با ۶ هسته-۶ترد در دسترس خواهد بود. البته فرکانس پایه ی ۲.۹ و بوست ۴.۱ گیگاهرتزی این پردازنده نسبت به برادر ارزان تر خود در جایگاه پایین تری قرار می گیرد. مدل Core i5-9400 نیز از مشخصات فنی مشابهی بهره می برد که البته به واحد گرافیکی نسل ۹ اینتل HD 630 مجهز شده است.

جمع آوری و ویرایش : محمد عاشوری

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

کابین وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس
X