حل خطای Unidentified Network در ویندوز

حل خطای Unidentified Network در ویندوز

سلام دوستان عزیز

مشکل خطای unidentified network در اکثر موارد در اتصال به اینترنت و شبکه بوجود میاد و دلیلشم اختلال در تقسیم و کد دهی سویچ ها و یا مودم های اینترنت بوجود میاد .

به‌تازگی چند کامپیوتر مبتنی بر ویندوز ۷ را در شبکه خود راه‌اندازی کرده یا بعضی از کامپیوترهای خود را به این سیستم عامل ارتقا داده‌اید که با واکنش مثبت کاربران همراه بوده است. با این‌حال، یکی از کاربران با یک مشکل عجیب با اتصال شبکه خود مواجه‌شده‌است. در واقع اتصال شبکه او به‌عنوان یک شبکه ناشناخته «Unidentified Network» نمایش داده می‌شود و او اصلاً به اینترنت دسترسی ندارد.

مراحل تست شده

راه‌حل ۱

نخستین کاری که برای حل این مشکل باید انجام دهید، این است که به سراغ تنظیمات آداپتور شبکه رفته، آداپتور شبکه را غیرفعال کرده، سپس دوباره آن را فعال کنید. برای انجام این‌کار به منوی Start رفته، عبارت NCPA.CPL را در فیلد جست‌وجو تایپ کنید که تنظیمات اتصال شبکه را در اختیار شما قرار می‌دهد.حالا روی آداپتوری که با آن مشکل دارید کلیک راست کرده، سپس گزینه Disable را انتخاب کنید. آیکون این اتصال پس از چند لحظه خاکستری خواهد شد. حالا دوباره روی آن کلیک راست کرده و این‌بار گزینه Enable را انتخاب کنید. به این ترتیب، آداپتور شبکه تلاش می‌کند یک‌بار دیگر به شبکه متصل شود.

 

راه‌حل ۲

اگر مشکل همچنان ادامه دارد، سعی کنید اتصال خود را به مکان شبکه مناسب اضافه کنید. وقتی کامپیوتر خود را برای نخستین‌بار راه‌اندازی و اعلانی برای انتخاب موقعیت‌تان دریافت می‌کنید، اگر گزینه Public را انتخاب کنید فایروال به‌احتمال اتصال شما را مسدود خواهد کرد. برای تغییر موقعیت خود، روی آیکون شبکه کلیک کرده، سپس گزینه Open Network and Sharing Center را انتخاب کنید.پس از باز شدن پنجره Network and Sharing Center روی عبارت Public network در زیر آیکون Unidentified Network کلیک کنید. به این ترتیب، پنجره انتخاب شبکه باز خواهد شد.

توصیه می‌کنیم که یکی از گزینه‌های Home Network یا Work Network را به‌عنوان موقعیت اتصال خود انتخاب کنید. مشکل این است که اگر گزینه Public Network را انتخاب کنید، موارد زیادی روی کامپیوتر شما مسدود خواهند شد و ممکن است اتصال اینترنت را به‌طور کامل از دست بدهید. اگر در خانه یا هر مکان دیگری غیر از محل کار خود هستید، گزینه Home Network را انتخاب کنید.

 

راه‌حل ۳

اگر پس از انجام کارهای فوق هنوز مشکل شما برطرف نشده است، سعی کنید با روش دیگری (استفاده از یک آداپتور شبکه دیگر، استفاده از یک اتصال کابلی در صورتی که تاکنون از یک اتصال بی‌سیم استفاده می‌کرده‌اید یا برعکس) به همان روتری که برای اتصال به آن تلاش می‌کردید متصل شده و ببینید که آیا مشکل اتصال اینترنت برطرف شده است یا خیر. اگر هنوز به اینترنت دسترسی ندارید، ممکن است مشکل به روتر شما مربوط باشد. اما اگر مشکل برطرف شد و توانستید به اینترنت متصل شوید، اجازه دهید کار عیب‌یابی وضعیت قبلی را ادامه دهیم.

 

راه‌حل ۴

درایور آداپتور شبکه‌ای را که با آن مشکل داشتید، یک‌بار دیگر نصب کنید. این کار در عمل در بسیاری از موارد مشکل را برطرف می‌کند. پیش از هر چیز، درایور فعلی را به‌طور کامل حذف کنید. درایور جدید را از سایت فروشنده دانلود و روی سیستم مورد نظر نصب کنید. وقتی درایور قدیمی را حذف می‌کنید، به یاد داشته باشید، گزینه Delete the driver software for this device را فعال کنید.

 

راه‌حل ۵

اگر هیچ‌کدام از این راه‌حل‌ها مشکل شما را برطرف نکرد، برنامه‌هایی را که روی کامپیوترتان در حال اجرا هستند، بررسی کنید. بعضی از این برنامه‌ها می‌توانند اتصال اینترنت شما را مسدود کنند. به‌طور طبیعی، شما نیازی ندارید که همه برنامه‌ها به‌طور دائمی روی کامپیوترتان اجرا شوند. بنابراین، می‌توانید برنامه‌هایی را که به آن‌ها نیاز ندارید، غیرفعال کنید.

برای این‌کار به منوی Start رفته و عبارت msconfig را در کادر جست‌وجو وارد کنید. به این ترتیب، ابزار پیکربندی سیستم (System Configuration) باز خواهد شد. حالا به زبانه Startup رفته و تمام برنامه‌هایی را که نیاز ندارید به طور دائم در حال اجرا باشند، غیرفعال کنید. اگر iTunes یا هر یک از محصولات دیگر اپل را روی کامپیوترتان نصب کرده‌اید، آن‌ها را از همین‌جا غیرفعال کنید. تمام فهرست را بررسی و هر آیتمی را که فکر می‌کنید اجرای آن هنگام راه‌اندازی سیستم ضرورت ندارد، غیرفعال کنید. در پایان روی Apply و سپس OK کلیک کنید. کامپیوتر خود را دوباره راه‌اندازی کنید تا تغییراتی که انجام داده‌اید اعمال شوند. امیدواریم این راه‌حل‌ها مشکل شما را برطرف کرده باشند.

 

۵ مرحله بالا در اینترنت توسط دوستان نوشته شده و در اکثر موارد هم جواب نمیدهد .

 

راه حل تست شده توسط من 

من تمام این مراحل رو تست کردم و جواب نگرفتم ، ساختار شبکه من طوری بود که هشت دستگاه پی سی روی یک سویچ هشت پورت وصل بود و یک سیستم به این مشکل برخورده بود .

با این حال من تمام مراحل رو تست کردم و حتی کارت شبکه جدید هم تست کردم . مشکل اصلی از سویچ ارتباط دهنده است که تداخل در کد دهی ایجاد میکند و با خاموش و روشن کردن سویچ این مشکل حل شد . کامپیوتر مورد نظر هم به مدار برگشت .

دوستان گرام در صورت بروز این مشکل در تمام ویندوز ها اولین کاری که انجام میدید مودم یا روتر و یا سویچ شبکتون رو یک بار از مدار خارج و دوباره وصل کنید این مشکل حل میشود .

در صورت حل نشدن مشکل حتما از طریق پشتیبانی سایت با من در تماس باشید و راهنمایی دقیق بگیرید .

 

 

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

کابین وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس
X