حل مشکل Network Share Access Denied در ویندوز

حل مشکل Network Share Access Denied در ویندوز

در بسیاری از موارد برای  داشتن دسترسی یکسان به یک یا چند پوشه بین یک یا چند کامپیوتر از share  کردن و ایجاد دسترسی برای آن پوشه و یا برای انتقال اطلاعات در سیستم عامل های windows استفاده می شود که در بسیاری از شرکت ها برای داشتن یک شبکه داخلی این دسترسی داده خواهد شد تا ارتباطات و انتقال بین بخش های مختلف به راحتی انجام شود.

اما مشکلی که امروز در این مقاله قصد بررسی آن را داریم حل مشکل عدم دسترسی به فایل share می باشد. این ارور ممکن است به دلیل آپدیت ویندوز رخ داده شود و قبل از آپدیت مشکلی از بابت دسترسی به  فایل مشترک وجود نداشته باشد. در ادامه همراه ما باشید تا ارور و راه حل برای رفع آن را پیگیری کنیم.

زمانی که برروی آن فایل share کلیک می نمایید ممکن است با ارور زیر مواجه شوید:

\\something is not accessible. You might not have permission to use this network resource. Contact the administrator of this server to find

out if you have access permissions. The account is not authorized to log in from this station.

1 1
را حل:

در سیستم تان regedit را در قسمت Run وارد نمایید(فشردن همزمان دکمه ویندوز و حرف R نیز می توانید دسترسی به این بخش داشته باشید). سپس وارد مسیر زیر شوید:

HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\LanmanWorkstation\Parameters

2 1

حال در اینجا پارامتر جدیدی را ایجاد میکنیم.:

برروی صفحه راست کلیک کنید و از بخش new بر گزینه ۳۲-bit DWORD کلیک نمایید.

2 13 1

حال نام آن را به AllowInsecureGuestAuth و value  را برابر مقدار ۱ قرار دهید.

4 1

* توجه داشته باشید که در صورتی که این فایل به این نام وجود دارد تنها کافی است که مقدار value را از بخشmodify برروی مقدار ۱ قرار دهید و دیگر نیاز به ایجاد مجدد این فایل وجود ندارد.

حال تنها نیاز است که یک مرتبه سیستم را ریبوت کنید.

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

کابین وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس
X