وردپرس شبکه

وردپرس شبکه

مجموعه ریپکونت افتخار دارد تا خدمات تخصصی وردپرس شبکه از راه اندازی تا مدیریت و پشتیبانی را انجام دهد

برای اطلاع بیشتر با ما تماس بگیرید

شبکه در وردپرس یکی از امکانات جالب این سیستم مدیریت محتوا است. این ویژگی که با عبارت «وردپرس چند سایتی» نیز شناخته می‌شود، مجموعه‌ای از سایت‌ها یا وبلاگ‌ها است که همگی از فایل‌ها، افزونه‌ها و قالب‌های مشترک استفاده می‌کنند ولی دارای شاخه‌های جداگانه برای آپلود فایل و جدول‌های جداگانه در پایگاه داده هستند. برای «ساخت چند سایت با یک وردپرس» از قابلیت شبکه استفاده می‌شود.

 

امکانات شبکه از نگارش ۳ به بعد در هسته‌ی مرکزی وردپرس پیاده‌سازی شده است، پیش از نگارش ۳ وردپرس، این قابلیت در محصولی متفاوت به نام WordPress Multisite یا WordPress MU ( وردپرس مولتی سایت ) ارائه می‌شد.

در یک شبکه از سایت‌های وردپرس، کاربران متعدد می‌توانند به تعداد نامحدود سایت یا وبلاگ داشته باشند و هر کاربر می‌تواند مدیر یا کاربری با سطح متفاوت در هر یک از سایت‌های ایجاد شده در شبکه باشد.

کاربردهای وردپرس شبکه

  • کاربرد اصلی وردپرس شبکه، ایجاد وبلاگ و سایت به تعداد زیاد برای کاربران یک سازمان، شرکت یا یک خانواده در یک دامنه‌ی خاص است. همچنین افراد می‌توانند با این ویژگی یک سایت وبلاگ‌دهی رایگان همانند WordPress.com ایجاد کنند و نسبت به ارائه‌ی خدمات میزبانی وبلاگ برای کاربران اقدام کنند.
  • کاربرد دیگر وردپرس شبکه، ایجاد سایت‌های چندزبانه است. با کمک این ویژگی در هنگام طراحی سایت با وردپرس، می‌توان به ازای هر زبان از زبان‌های مورد نیاز یک سایت جدید در شبکه ایجاد کرد و زبان آن را به زبان دلخواه تعریف نمود. افزونه‌های مختلفی برای برقراری ارتباط میان این سایت‌ها و تغییر خودکار سایت بر اساس زبان انتخابی کاربر وجود دارند.
  • کاربرد نهایی وردپرس شبکه برای ارائه دهندگان خدمات میزبانی و طراحی سایت است. برای طراحی سایت می‌توان از یک نسخه از وردپرس شبکه برای تعداد زیادی از مشتریان استفاده نمود. هر مشتری می‌تواند با نام دامنه‌ی دلخواه خود به سایت مرتبط در شبکه متصل شود. انجام این کار سبب می‌شود، به‌روزرسانی و مدیریت تمامی سایت‌ها یا وبلاگ‌های طراحی شده به صورت یکپارچه و سریع انجام شود. در این روش، مشتریان امکان نصب افزونه یا قالب روی سایت را نخواهند داشت و با محدودیت‌های دیگر نیز مواجه می‌شوند. به همین دلیل این گزینه همیشه و برای تمامی مشتریان قابل استفاده نیست.
دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

کابین وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس
X